Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

Twitter’da karakter sınırı kalmayacak

140 karakter Twitter’da fikirlerinizi ifade etmek için yeterli değilse ne yapardınız? Twitter, 140 karaktere sığamayan kullanıcılar için daha uzun tweetler atmalarını sağlayan tweetstorming adlı özelliğini test etmeye başladı.

Bazı Twitter kullanıcıları için 140 karakter, platform üzerinden fikirlerini paylaşmalarında yeterli olmayabilir. Bunun için Twitter, uzun uzun flood (üst üste mesaj atanlar) yazmayı sevenler için tweetstorming adlı özelliğini test ediyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, yazmak istedikleri metinleri bölmeden, karakter sınırına takılmadan istedikleri gibi yazabiliyorlar. Daha sonra Twitter, bu metni otomatik olarak 140 karakteri aşmayacak, kelimeler yarım kalmayacak şekilde bölüyor ve en son size kaç tweetlik bir metin yazdığınızı söylüyor. Paylaş dediğinizde metniniz flood olarak paylaşılıyor.

Bu özellik henüz Twitter uygulamasında aktif değil test aşamasında, ancak bir geliştirici tarafından Android uygulaması içinde bulundu. Twitter, sıklıkla hiçbir zaman kamuya açıklanmayan yeni özelliklere sahip denemelerde şirketin uygulamanın üzerinde gördüğü kullanıcı davranışını basitleştiriyor.

Twitter, geçmişte karakter sınırını genişletmeyi düşünüyordu. Birkaç yıl önce, şirket dahili olarak sınırı 10.000 karaktere yükseltmeyi tartıştı, ancak sonuçta tweet’leri daha kısa tutmaya karar verdi.

Twitter bu özellik hakkında yorum yapmayı reddetti. Özelliğin Twitter uygulamasına ne zaman geleceği ise henüz belli değil. Umarız bu özellik kısa zamanda tüm kullanıcılar için sunulmaya başlanır.