Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

Trojan (Truva Atı) Nasıl Bulaşır ?

TROJAN Nasıl Çalışır ?

Truva atı çalışma yapısı olarak sistemizi oldukça zarara ve tehlikeye sokabilir. Bu konuda tüm verileriniz başkalarının eline kopyalanmakla birlikte, istedikleri gibi izleme ve bilgi alma erişimlerine sahip olabilirler. O sebeple bilgisayar sisteminize trojan yani diğer adıyla truva atı virüsünün girmesi; kişisel hayatınızın birileri tarafından film gibi izlenmesine sebep olabilir. Aynı zamanda hızlı yayılarak tüm sisteminizin çökmesine de yol açabilmektedir.

Peki Bu Trojan (truva atı) Virüsleri Sistemimize Nerden Nasıl Bulaşır ?

• İnternette işimize yarayacak gibi görünen ücretsiz yazılımları indirip kurarken bulaşabilir. Bu internetten her indirdiğimiz programın trojan virüsü olduğunu göstermez. En azından internet kullanıcısı, güvenli internet kullanımı doğrultusunda indirdiği yazılım, resim, yada video bu dosyaları anti-virüs taramasından geçirtikten sonra açmalıdır.

• Günümüz de her internet kullanıcısının sörf halindeyken yaptığı işler sebebiyle en azından bir tane e-posta adresi bulunmaktadır. (Bazı kullanıcılar spam gelebilecek veya zorunda üyelik isteyen siteler için yedek bir e-mail adresi daha bulunmaktadır. Bunun sebebi ise üye olunan bazı sitelerden sürekli gereksiz mail göndererek kullanıcının iletişimini meşgul etmeleridir. E-postanıza gelen mailler üzerinden de malesef truva atı bulaşarak sisteminizde hatalara, uygulamalarınızın çalışmamasına, bilgisayarınız da yeni sorunların görülmesine sebebiyet verebilir. Bilinmeyen e-postaları açmamanız ve tanımadığınız kişilerden gelen maillerdeki linklere tıklamamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.