Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

Sosyal Medyada Nasıl Kişisel Marka Olunur

Sosyal mecraları hem kullanan hem de takip eden kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Sosyal medya kullanan kişiler markalarını oluşturup, kişisel tanınırlıklarını da arttırmanın yanı sıra dolaylı yoldan da olsa çalıştıkları kuruma katkı sağlamış oluyorlar. Peki sosyal medya da marka olmak kolay mı? Gelin inceliklerine beraber bakalım.

Daha öncede dediğim gibi sosyal medyada marka olmak hem tanınırlığınızın artması açısından size hem de çalıştığınız kuruma fayda sağlamaktadır. Fakat bu mecralara herkesin giriş yapabildiğini unutmamak gerekli. Bu mecralarda nasıl diğerlerinin arasından sivrilebilir ve nasıl kendinizi fark ettirebilirsiniz? Sanırım bunun için en önemlisi tüm samimiyetinizi kullanmanız ve sadece uzmanı olduğununuz, ilgi alanınıza giren konu üzerinde yoğunlaşmanız gerekir.

Sosyal Medyada Marka Olma
Var olan sosyal medya araçlarından en çok kullandıklarımız; Facebook, Twitter, LinkedIn, Foursquare, Instagram, Google Plus … Bu mecralarda tanınmak, çok takipçiye sahip olmak ve kişisel markanızı oluşturmak bazıları için önemli ama var olan markalar bile bunu yapmakta zorlanırken siz bunu nasıl başaracaksınız.

Öncelikle şuna açıklık getireyim sosyal medyada marka olmak demek sizin sosyal medyayı çok iyi biliyor ve kullanabiliyor olmanız diğer yandan takipçilerinizin sizi uzmanlık alanınızın lideri olarak görmesi demek. İş hayatında da bilgi ve becerilerinizi yöneticilere göstermenin yolu kişisel pazarlamadır. Bu da sosyal medya aracıyla kolayca sağlanabilir. Sosyal medya da marka olanlar ya önceden bilinen tanınmış insanların sosyal medyayı aktif şekilde kullanmalarıyla ya da kişinin bünyesinde bulunduğu kurumdan ve toplum içindeki duruşundan bağımsız bir şekilde sosyal medya platformlarında kullandığı ismi ve takma adı ile marka halini almıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.