Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

Sosyal ağların birbirinden farkı kalmadı!

Sosyal ağ platformları hepsi bir arada deneyim sunmak uğruna çıkışlarındaki ruhu kaybediyor. Peki, böyle giderse sosyal ağların birbirlerinden ne farkı kalacak?

Facebook, Twitter, Instagram, Messenger, WhatsApp ve Snapchat gibi sosyal ağlar her geçen gün birbirlerinden “ödünç aldıkları” özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkıyorlar. Öte yandan sosyal ağlar kullanıcılarına hepsi bir arada deneyim sunmak isterken, kendi farklılıklarını kaybediyorlar.

Sosyal ağlar adeta birbirinin kopyası
Recode’un haberine göre, her biri reklam destekli ve reklamlarla ayakta kalan sosyal ağlar, bu anlamda kullanıcıların uygulama içerisinde daha fazla zaman harcamasını sağlamak zorundalar. Özellik kopyalamaksa son dönemde birbiriyle rekabet eden sosyal ağların alışkanlığı haline gelmiş durumda.

Hal böyle olunca da her bir uygulama daha fazla özellik sunacağım derken, kendi eşsiz deneyimini kaybediyor. Özellikle de Facebook, Snapchat’ten kopyaladığı birçok özellikle oldukça dikkat çekiyor. Şirketin çatısı altında yer alan Messenger, WhatsApp ve Instagram da bu durumdan gayet etkileniyor.

Haber akışı, canlı yayın, hikayeler ile kaybolan gönderiler ve gizli mesajlaşma gibi özelliklerin sosyal ağlarca nasıl ortak kullanıldığını yine Recode tarafından hazırlanan küme tabanlı görselle incelemeniz mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.