Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

SEO Rakip Analizi Nasıl Yapılır?

Bize göre etkili ve kaliteli seo çalışması yaptırmanın temeli, rakip analizini iyi yapmaktan geçiyor. Şimdi sizlere diğer seo uzmanı arkadaşlar gibi, bu konuları uzun uzun anlatıp karşılığında para verin yapayım diye bir şey demeyeceğim. Anlatacağım yöntemlerin kesinlikle başarı getireceğini de iddia etmiyorum. Elimden geldiği kadar konuyu özetlemeye ve bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacağım. İlk olarak rakip analizi yaparak ve rakip siteleri belirleyerek SEO rekabetine giriş yapalım.

SEO rakip analizi nasıl yapılır? Sorusunu kendinize soruyorsanız, makalemizle cevabınızı bulacaksınız. Şimdi konuyu daha fazla uzatmadan, cevabınızı vermeye çalışayım. Öncelikle rakip siteler belirlenirken, tek derdimiz arama motorlarında ilk sıraya yerleşmemek olmamalıdır. Amacımız atılacağımız sektörden ekmek yemek veya ekmek çıkarmak olmalıdır. Bu ekmeği kazanırken de sağımızdan ve solumuzdan gelen tüm tehlikelerden korunmamız gerekmektedir. Bizim için tehdit oluşturacak rakipler alt kısmımızda yer alan sitelerdir.

Üst sıralardaki web sitelerini de rakip olarak görebiliriz, fakat asıl tehditi oluşturacak rakipler alt sıramızda yer alanlardır. Bu tür rakipler genellikle negatif SEO tekniği uygulamaktadır. Bu teknik ile aranma hacminizi düşüren rakipler, üstünüze basarak sizin önünüze kolaylıkla geçebilmektedir. Eğer, arama motorlarında aranma hacminiz düşüyorsa organik seo çalışması yaptırabilir ve bu dertten kurtulabilirsiniz. Ayrıca sıralamanızı korumak ve negatif seo çalışmalarından kurtulmak için backlink paketi satın alabilirsiniz. Bu basit çalışmaların yanında organik seo paketi ile de sitenizin kalitesini arttırabilir ve rakiplerinizin gözünü korkutabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.