Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

Japon Nikkei, iPhone 8 hakkında iddialarda bulundu!

Özellikle teknoloji alanındaki haberleri ile tanınan Japon haber ajansı Nikkei, iPhone 8 hakkında bazı iddialarda bulundu. İşte konu ile ilgili detaylar.

Japonya’nın saygın teknoloji haber ajanslarından biri olan Nikkei, iPhone 8 hakkında bazı iddialarda bulundu. Nikkei tarafından yayınlanan raporda, iPhone 8’in ekranı, tasarımı ve gelecek olan diğer iPhone modelleri hakkında da bilgi verildi.

Japon haber ajansının iddiasına göre, iPhone 8’in ekranı tamamen işlevsel olmayacak. Apple’ın yeni üst düzey modelinin OLED ekranla geleceğini doğrulayan ajans, 5.8 inç büyüklüğündeki ekranın yalnızca 5.1 ya da 5.2 inçlik bölümünün aktif olarak kullanılabileceğini açıkladı. Geri kalan kısmın ise home tuşu görevine sahip özelleştirilebilir bir alan olacağı iddia edildi.

Bu açıklamaları bir süre önce KGI’den Ming Chi-Kuo’nun söylemlerine benzetebiliriz. Kuo’da ilk olarak alt bölümün ekrana dahil olmayacağını, bu bölümde yeni MacBook Pro’larda olduğu gibi dokunmatik bir alanın bulunacağını iddia etmişti. Fakat Kuo sonrasında bu söylemlerinden geri adım atıp, iPhone 8’in ön yüzünün uçtan uca ekrandan oluşacağını dile getirmişti.

Nikkei’nin bir diğer iddiası da 2018’de çıkacak olan iPhone modelleri üzerine. Japon haber ajansının iddiasına göre, önümüzdeki yıl çıkacak olan iPhone modellerinin hepsi OLED ekranla gelecek. Bu da önümüzdeki yıl iPhone modellerinin 300 dolar civarında daha pahalı olacağı anlamına geliyor.

Zira iPhone 8 için tahmin edilen fiyat hala 1000 dolar civarında…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.