Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

İç Ve Dış SEO Nedir | Doğallık | Popülarite

SEO Nedir: SEO, arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. SEO, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” yani Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

İÇ SEO VE DIŞ SEO NEDİR , NE İŞE YARAR:

Site içi Seo adı üstünde site içerisinde yapılan çalışmalardır.Genel mantık olarak şöyle düşünebilirsiniz.Site içerisini SEO‘ya uyumlu hale getirmektir.Sitenin tasarımından içeriğine, kod yapısından erişilebilirliğine kadar olan geniş çalışma alanını içine alır.

Site içi Seo çalışmasında en önemli faktör sitenin içeriğidir.Daha sonra önem olarak sitenin kod yapısı ve tasarımı gelir. Site dışı Seo yine adından da anlaşılacağı üzere site için siteye müdahele etmeden site dışarısından yürütülen çalışmalardır.

Site dışı Seo çalışmasını genel olarak ikiye bölebiliriz. Backlink çalışması ve sosyal medya çalışması. Backlink çalışması ile sitenize kaliteli bağlantılar kazandırırsınız. Sosyal medya çalışması ile sitenizin ve içeriklerinizin popülerliğini arttırırsınız. Site içi Seo ve site dışı Seo bir web sitesini Google’da anahtar kelimelerinde ilk sayfaya çıkarmak için yapılır.

Seo çalışmasında bu iki çalışma da kesinlikle doğru bir şekilde yapılmalıdır. Eğer site içi Seo çalışması yapmadan site dışı seo çalışması yapılırsa başarı sağlanamaz ve hatta site büyük olasılıkla ceza alabilir.En iyi ihtimalle arama sonuçlarında listelenmezsiniz Kesinlikle site içi Seo çalışmasını tamamlamadan site dışı Seo çalışması yapmayın.

SEO Nasıl Yapılır ? – Popülarite:

SEO bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en doğal yollarla sağlayan uzmanlar ise en iyi SEO Uzmanları sayılırlar.

Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Ancak üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Google, bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça popülarite daha doğal ve sağlam bir yapıya kavuşmaktadır.

Bir sitenin popülaritesi, açıldığı andan itibaren dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru sonuçlarına doğrudan yansıtılır.

SEO Nasıl Yapılır ? – Doğallık:

Doğallık, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google’ın yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmaktadır. Bu doğal popülarite anlayışı içerisinde yapay durumlar fark edilir ve dikkate alınmazlar. Bu yapay çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanı sıra olumsuz olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsuz etki yansıtılır.

Doğal popülarite anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğmaktadır.

Sitedeki bir makalenin forumlar, bloglar ve sosyal medya gibi SEO’ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır.

Doğallık algısının temelini oluşturan en önemli özellik çeşitliliktir. Tek elden yürütülen çalışmaların doğal görünmemesinin sebebi budur. Bu sebeple yapılan çalışmaların yapısı, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı gibi kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin doğal ve kalıcı yükselmesini sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.