Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

Google En Çok Nelere Dikkat Ediyor?

Google En Çok Nelere Dikkat Ediyor?

En çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google, içeriğinde bulundurduğu sitelerde bir takım şeylere dikkat ediyor. Bunların en başında, botların siteye gönderildiğinde test ettiği şey olan domain uzantısı ve tescil süresi geliyor.

Google, birçok kişi tarafından ölü site olarak adlandırılan kurulumu için 1 dakika bile harcanmayan 4 – 5 entry girildikten sonra bir daha kurulmamak üzere unutulup giden ücretsiz hesaplardan sizi korumak için domain uzantınıza bir bedel ödeyerek site için bir emek harcayacağınıza emin olur ve size bu konuda bir güven sağlar.

Girilen İçerikler ve Paylaşımlar Nasıl Olmalı?

Bir site de en başta bakılan şey, içeriğinde bulunan yazıların özgün içerikli olmasıdır. Ne konuda olursa olsun içerik mutlaka kendinize ait, herhangi bir yerden kopya etmeksizin özgün olmalıdır.

Başka sitelerden alıntı yapılan ve kopyalayarak yayınlanan yazılar Google tarafından belirlenir ve bu da Google kurallarına göre bir emek hırsızlığıdır. Kopya içerik tespit edildiği takdirde, siteniz Google tarafından gerilere düşürülür.

Başlık Belirlenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazılan yazının özgün olması gerektiği kadar, içeriğinde dikkat ve ilgi çekici de olması gerekiyor. Başlık seçimi mutlaka konu ile bağlantılı olmalı ve yazının içeriği başlıktaki beklentiyi karşılamalıdır.

Yazılan yazı fazla uzun ve sıkıcı olursa, kullanıcı sitede daha az süre kalacaktır ve bu Google tarafından kayıt edilerek sitenizin daha aşağılara çekilmesine sebep olur. Ayrıca yazılarla birlikte paylaşılan görseller de eğer imkan varsa kendinize özgün olmalıdır.

Kenarlara yazılan linkler size Google tarafından bir artı olarak geri dönecektir. Bir yazıda kullanılan kelimeler de özenle seçilmelidir. Bir yazı içerisinde anahtar kelime birden fazla kullanılmalı fakat çok da abartılmamalıdır. İçeriğe uygun olan diğer konular hakkında da kısa bilgiler verilebilir.

One thought on “Google En Çok Nelere Dikkat Ediyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.