Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

Dubai’de İnşa Edilecek Mars Bilim Kenti’nden Muhteşem Görüntüler!

Mars’ta yaşamanın nasıl bir tecrübe olduğunu anlamak için oraya gitmeye gerek yok. Kızıl Gezegen’in bütün özelliklerini neredeyse birebir şekilde yansıtan dev bir şehir inşa ediliyor. Şehrin nasıl görüneceği ve detayları belli oldu.
New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’nin ve Hyperloop One projesinin tasarım mimarları olan Bjarke Ingels Group’un tarihe geçecek bir projesi var.

Firma, Birleşik Arap Emelikleri’nin çölünde Mars’ın şartlarını taklit edecek ve bilimsel araştırmaların yanı sıra turizm için de kullanılacak şehir inşa etmek istiyor. Toplamda 140 milyon dolara mal olacak şehir, Dubai yakınlarına kurulacak ve insanoğlunun Mars’a gitmeden önce oradaki yaşamı simüle etmesini sağlayacak. Size geçtiğimiz hafta aktarmıştık:

ars Bilim Kenti olarak adlandırılacak şehir, toplamda 1.9 milyon metrekarelik bir alana sahip olacak. Bu da onu dünyanın en büyük bilimsel merkezi haline getiriyor. Plan kapsamında astronotlardan oluşan bir ekip, şehirde 1 yıl geçirecekler. Elbette bunun için önce daha takvimi belli olmayan inşaatın tamamlanması gerekiyor.