Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

Dijital dünyada Korunmak Artık Temel Bir İhtiyaç Haline Geldi

Her geçen gün artan siber saldırılar sonucunda artık fiziksel güvenliğin yanı sıra dijital güvenlik konusunda da bilgilenmek ve gerekli önlemleri almak temel bir ihtiyaç haline geldi.

Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen, dünyada ve ülkemizde birçok ünlü isimle çalışan Kişisel Güvenlik Danışmanı Levent Süleyman Ağaoğlu ve Kaspersky Lab Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı Stefan Tanase’in katıldığı toplantıda dijital dünyaya dair önemli açıklamalar yapıldı.

Türkiye’ye gelen ünlü isimlerin nerede gezeceklerini, nerede naslı davranmaları gerektiğini bilmediklerini söyleyen Süleyman Ağaoğlu, bu konuda onlara yardımcı olarak yol gösteriklerini ve güvenliği sağlayarak ülkemizde rahatlıkla zaman geçirmelerine yardımcı olduklarını belirtiyor. Kaspersky’ın ise aynı desteği dijital dünyada sağladığına dikkat çeken Ağaoğlu böylelikle internette gezinmek ve alışveriş yapmak isteyen kullanıcıların her daim güvenliğinin sağlandığını dile getiriyor.

Diğer taraftan büyük şehirlerde olduğu gibi sanal dünyada da kalabalığın artmasıyla akıllı cihazların yanı sıra tablet, güvenlik kameraları ve bebek monitörlerinin de güvenliklerinin artırılması, varsayılan şifrelerin değiştirilmesi gerekiyor. İnsanların siber tehditleri hafife aldığını ifade eden Stefan Tanase, dijital cihazların risklere karşı hazırlanması gerektiğinin altını çiziyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.