Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

Chrome, Mac için ekstra koruma sunuyor

Google, Chrome internet tarayıcısının macOS’u tehdit eden zararlı yazılımları (malware) engellemesi için iki cephede mücadele vereceğini duyurdu.

Google, Mac bilgisayarlara zararlı yazılım (malware) bulaşmasını zorlaştırmak amacıyla Güvenli Gezinme (Safe Browsing) ile sunulan korumalarını genişleteceğini duyurdu. macOS, zararlı yazılımlarla Windows kadar uğraşmasa da bu onun internetten gelen tehditler karşısında tamamen güvende olduğu anlamına gelmiyor.

Chrome, macOS zararlılarıyla mücadele edecek!
macOS tabanlı cihazlar için güncelleme ile arttırılacak güvenlik, zararlı yazılımlarla iki cephede mücadele veriyor. Bunlardan ilki istenmeyen reklam (ad) enjeksiyonlarını elemeye çalışmak. Bazı sitelerde bir anda kullanıcıların karşısına çıkan bu reklamları engellemek konusunda Google oldukça ciddi.

İkinci olarak Chrome ayarlarını geçersiz kıldıran ve genellikle arama motorunu veya ana sayfayı değiştiren zararlıların önüne geçilmek isteniyor. Google, Chrome için bu değişiklikleri sağlayacak güncellemesini 31 Mart tarihinde dağıtmaya başlayacak. Nisan ayından itibaren ise, internette güvenli olmayan bir siteye rastlarsanız sizi uyaracak bir ekranla karşılaşacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.