Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

Botnet, DDOS, Zombi Nedir

İnternet tarihinin en geniş içerikli “BOTnet, DDOS, Zombi Ağı” dosyasını açıyoruz.

Tarihin önceki dönemlerinde savaşlar, cephe ve meydanlarda askeri olarak gerçekleşirken, gelişen dünya ve teknolojiler, zamanla çeşitli savaş yöntemlerini üretmiştir. Günümüzün en gelişmiş ülkeleri arasında bile yeni çağın modern savaş teknikleri; psikolojik savaş, algı operasyonları, manipülasyonlar ve siber saldırılar profesyonel olarak uygulanmakta ve izlenmektedir.

Yeni dünyanın soğuk savaşı olarak bilinen Siber Savaş dosyasını aralamaya devam ediyoruz. Daha önce DDOS’a dair bilgiler paylaşmıştık. (Ulaşmak için buraya tıklayınız.) Şimdi, Siber saldırılarda en çok kullanılan yöntemlerden BOTnet, DDOS, Zombi, DOS Attack konularına ayrıntılı olarak değineceğim.

Dijital dünya ve siber suçların en çok merak edilen Botnet saldırılarının gerçek yüzünü görmeye ve yüzbinlerce zombiden oluşan siber orduları keşfe çıkmaya hazır mısınız ?

BOTNET’E Giriş

Hacker’lar zevk yada bir amaç uğruna sistem, web-site, e-posta yada sosyal medya (facebook, twitter, instagram) hesabı hacklemeye devam etse de; bilgisayar korsanlarının asıl gözde aracı bunlardan farklı olup, kendilerine daha çok gelir ve daha çok gücü verecek olan, binlerce zombiden oluşan botnet ağlarıdır.

Belirli bir ücret karşılığında ddos hizmeti veren hacker’lar, geliştirdikleri botnet ağı ile büyük bir sanal orduya sahip olabiliyor. Şöyle ki sadece birkaç komut ile kredi kartı bilgilerini kopyalamak, hedef siteye ddos attack yapmak, spam göndermek, worm yaymak çok kolay.

MessageLabs’den Matt Sergeant, botnet’ler hakkında şu sözleri sarfediyor: ‘Güç olarak botnet’ler, tüm süperbilgisayarları geride bırakıyor.’

NOT: DDOS Saldırıları hakkında detaylı bilgiye konumuzun ortalarında bulabilirsiniz.

BOTNET Nedir ?

Bot kelime olarak robotun kısaltılmış halidir. Hackerlar, bilgisayarınızı bot adı verilen zombiye çevirerek amaçları doğrultusunda sizi kullanırlar. Bilgisayarınızda bu tür bir virüsün olması, sizin haberiniz olmadan Internet üzerinden otomatik görevleri gerçekleştirebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.