Hacklink, Hacklink Satışı 0539 481 45 43 Hacklink SEO, Hacklink Sitesi

Backlink Ve Hacklink Arasındaki Farklar

Backlink Nedir ?

(kaynak wikipedia)

Backlink bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu, anasayfasında veya herhangi bir sayfasında bannerin veya text linkinin bulunması durumunda Pagerank (Google’de üst sırala çıkmak) değerinin yükselmesi için önemli bir link sistemidir.

Backlink Çeşitleri ?

 • Footer Link Çıkışı (En Çok Kullanılanlardan Birisi)
 • Forum Tanıtımı (En Çok Kullanılanlardan Birisi)
 • Sosyal İmleme
 • Dmoz Backlink
 • İwebtool Backlink
 • Wikipedia Tanıtım
 • Dizin

Hacklink Nedir ?

Hacklink, herhangi bir web sitenin, herhangi bir açığından faydalanarak site sahibinin haberi olmadan, linkleme işleminin yapılmasıdır. Yani binevi Backlinktir. Ve bir çok Seo yapan kurumsal şirketlerin kullandığı ve genelinin bilmediği bir yöntemdir.

 

Hacklink ve Backlink Yararları

Hacklink ve Backlink en öncelikli yararlı olması web sitenizi Google‘de en üst sıralara sizleri getirmesi. Ayrıca sitenizin Backlink veya Hacklink verdiğiniz site üzerinden referans göstermesi yine Googlede sizleri yukarılara taşıma sebebi. Daha çabuk index’lenmeside bu işin içinde.

 

Hacklink ve Backlink Zararları

Her iş gibi Hacklink ve Backlink‘te de aşırıya kaçmamak gerekir. Aşırı derecede abartılı şekide Hacklink ve Backlink verirseniz siteniz Google tarafından cezaya düşebilir. Yani siz sitenizi kuralı daha 1 hafta olmuşken siz gidip 100, 200 Hacklik ve Backlink verirseniz Google size der bi dur ne kadar hızlısın diye dikkatini çeker.

Hacklink ve Backlink Arasındaki Farklar

 • Hacklink illegal yollardan link vermektir – Backlink eğer iyi bir siteyseniz yada çevreniz varsa yani binevi emek ile verilen linktir.
 • Hacklink para basarak link almaktır hemde büyük paralar – Backlink‘te de gerektiğinde para basılır ama büyük paralar değildir.
 • Hacklink büyük sitelere gizlice verildiğinden dolayı sizi anında yukarılara fırlatır Googlede – Backlink yavaş yavaş ağır ağır googlede yukarılara çıkmanızı beklersiniz.

4 thoughts on “Backlink Ve Hacklink Arasındaki Farklar

 1. hocam guzel makale olmus gercekten..bi sey sorcam simdide gercekten hacklink etkilimi?..mesela edu ve gov sitlerden hacklink alinirsa linkler silinmezse site googlenin guzunsw yukselirmi?

 2. hocam peki linkleri sidebara yoksa footere eklemek iyimidir?birde linkleri hangi kodla eklemek lazim?herkes display none olarak ekliyor?sizin bi yonteminiz varmidir hoca?

 3. I have checked your blog and i have found some duplicate content,
  that’s why you don’t rank high in google, but there is a tool that can help you to create 100%
  unique articles, search for: Boorfe’s tips unlimited content

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.